KARATAY’DA YEŞİLLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  • 2020-04-07

KARATAY’DA YEŞİLLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BAŞKAN KILCA: KORONA AĞAÇ SEVGİMİZİ ENGELLEYEMEZ

“Daha Yeşil Bir Karatay” hedefiyle hareket eden ve bu kapsamda bugüne kadar önemli işlere imza atan Karatay Belediyesi, ilçenin dört bir yanında yürüttüğü yeşillendirme çalışmalarına devam ediyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin Saracoğlu Mahallesi’nde sürdürdüğü fidan dikimine katıldı. “Kadim medeniyetimizde ve inancımızda ağacın yeri apayrı” diyen Başkan Hasan Kılca, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının ağaca olan sevgilerine engel olamayacağına vurgu yaptı.   

Karatay Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, “Daha Yeşil Bir Karatay” hedefiyle ilçenin dört bir tarafında yürüttüğü yeşillendirme çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda park ve bahçeler müdürlüğüne bağlı ekipler, Saracoğlu Mahallesi Kosova Caddesi üzerindeki 30 bin metrekarelik alanda fidan dikimi yapıyor.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da yeşillendirme çalışmalarını hem yerinde inceledi hem de dikim işini gerçekleştiren ekiple fidan dikti.

Söz konusu bölgeye 650 adet yapraklı ve 450 adet de ibreli yani çam fidanının ekimini gerçekleştirdiklerini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Daha Yeşil Bir Karatay” hedefiyle ilçenin genelinde yürüttükleri yeşillendirme çalışmalarını çok önemsediklerini belirtti.

Başkan Hasan Kılca, “Kadim medeniyetimizde ve inancımızda ağacın yeri apayrı vardır. Bu bağlamda da çevre hususunda belki bizim kadar duyarlı bir toplum yoktur diye düşünüyorum. ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin’ diyen bir Peygamberin(S.A.V.) ümmetiyiz hamdolsun. Karatay Belediyesi olarak bizler de ekiplerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte Saraçoğlu Mahallemizde fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Bu çalışmalarımızla aslında ülkemizin milli ağaçlandırma projesine de destek olmuş oluyoruz. Yani projenin ana temasında olduğu gibi bugün ilçemize ektiğimiz her fidanın yarın bizler ve gelecek nesillerimiz için sağlıklı ve temiz birer nefes olacağının farkındayız. Zor ve hassas bir dönemden geçiyoruz. Tüm dünya ve ülkemiz Yeni Tip Koronavirüs salgını ile kapsamlı bir mücadele içerisinde. Bizler de bu konuda gerekli adımları attık atıyoruz. Ama bu salgın bizim ağaç sevgimize engel olamaz. Bu kapsamdaki çalışmalarımızı da arttırarak ve çeşitlendirip geliştirerek sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.