KARATAY BELEDİYESİ’NDEN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”NE ÖZEL ANLAMLI HEDİYE

  • 2021-01-12

KILCA: BASIN ÇALIŞANLARININ ADINI DOĞADA YAŞATIYORUZ

Karatay Belediyesi, Konya basın-yayın kuruluşlarında görev yapan çalışanlar için “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” anısına oluşturulan alana yaklaşık 400 fidanı toprakla buluşturdu. Gazetecilerin topluma önemli bir hizmet sunduğuna vurgu yapan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Bugünü daha anlamlı kılmak ve kalıcı hale getirmek için basın mensupları adına fidan diktik. Bu projemizle fidanları gelecek nesillere miras bırakmak üzere doğaya emanet etmiş olduk” dedi.

Karatay Belediyesi tarafından “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” anısına Fevzi Çakmak Mahallesi Medcezir Sokak’taki ağaçlandırma alanında basın mensupları için fidan dikildi.

Konya’daki tüm basın-yayın kuruluşlarında görev yapan çalışanlar adına Fevzi Çakmak Mahallesi Medcezir Sokak’taki alanda dikilen fidanlara çalışanların isimlerinin yazılı olduğu levhalar da takıldı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, proje ile ilgili yaptığı değerlendirmede tüm basın çalışanlarının “10 Ocak Gazeteciler Günü”nü kutlayarak, diktikleri fidanlar sayesinde 10 Ocak Gazeteciler Günü’nün anlam ve önemini ölümsüzleştirdiklerini ifade etti.

BASIN MENSUPLARI ADINA FİDANLARIMIZI DOĞAYA EMANET ETTİK

Gazetecilerin topluma önemli bir hizmet sunduğuna vurgu yapan Başkan Hasan Kılca, “Bugünü daha anlamlı kılmak ve kalıcı hale getirmek amacıyla şehrimizde görev yapan basın mensupları için tahsis ettiğimiz ağaçlandırma alanında ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla fidanlarımızı diktik. Bu projeyi hayata geçirerek aynı zamanda gelecek nesillere miras bırakmak üzere fidanları doğaya da emanet etmiş olduk. Her basın mensubumuz adına birer tane fidan dikerek hem basın mensuplarımız için hem de gelecek nesillerimiz için güzel bir hediye vermiş olduğumuza inanıyoruz. Bu vesileyle gece gündüz demeden milletimizin her bakımdan bilgilendirilmesi ve doğru habere ulaşması için görevlerini yerine getiren tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.